Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zimní zahrada: Ne jen pro domy

14. 10. 2010

Dnes bych se chtěla věnovat zimním zahradám. Nemyslete si, že to je pouze záležitost domů. V bytě by jste měli brát ohled na vlhko a sousedy, ale i to se dá zvládnout. Prioritou pro zimní zahradu je poměrně velké okno. Může jich být i více, či celý prosklený pokoj včetně střechy. Nezapomeňtě na posezení, a samozřejmě kětiny!

Výběr květin by měl být řešen z odborníkem. Přeci jen by měli mít květiny spolu něco společného. No dát kaktus a liánu do jedné místnosti, dříve či později by přežila jen jedna. Potom vhodné osvětlení- pokud nemáte velká okna, budete se muset poohlédnout po světle určeném pro květiny.

Pro podlahu zimní zahrady nevybírejte koberec. snadno se promočí, a špatně se čistí. Dřevo také není to pravé. Nechtěli by ste přece aby se vám za půl roku podlaha prohýbala. Ideální jsou dlaždice. Někteří lidé preferují umělou trávu, ale mě to příde spíše jako kýč.

Posezení si vyberte podle libosti. Do toho už nemám co povídat. Jen se prosím vyhněte plastovým zahradním židlíčkám. Na ně nemám kladný názor!

Vaše zahrada vás potěší nejen v zimě. I koukání se na kapky deště stékající po skle s hrnkem čaje v ruce je to nejlepší pro relax. Snídaně v této místnosti vám krásně začne den. To samé večeře, a co třeba si protáhnout svaly jógou či jiným sportem mezi květinami. Učit by se mělo také krásně v tomto prostředí. V zimní zahradě se dá dělat spoutu věcí. Podle mě je to úžasná věc!

Vytvořila: Keya Pandora

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Moc hezké

(Paní Vodrášková, 15. 10. 2010 19:30)

Tohle je moc zajímavý článek a všechno toto je moc hezké a zajímavé. Já osobně bydlím v domě a udělala jsem si tam také zimní zahrádku a nemůžu nic jiného, než doporučit.

Re: Moc hezké

(Keya Pandora, 3. 11. 2010 19:59)

Děkuji za pochvalu. já osobně zahrady miluju, a když je v zimě ponurá, čí v létě blátivá ráda se přemístím do zimní zahrady, kde je stejně krásně.

Moc hezké

(Paní Vodrášková, 15. 10. 2010 19:30)

ohle je moc zajímavý článek a všechno toto je moc hezké a zajímavé. Já osobně bydlím v domě a udělala jsem si tam také zimní zahrádku a nemůžu nic jiného, než doporučit.

 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 67009
Měsíc: 280
Den: 1